Jakże wielka radość nam towarzyszy, kiedy widzimy jako wspólnota parafialna postępy w pracach przy naszym kościele parafialnym. Ten wspólny wysiłek w pracach budowlanych zaczyna przypominać coraz to piękniejsze centrum, czyli "serce" naszego życia duchowego. W formacji duchowej można pójść w dwóch kierunkach, rozwoju lub dewastacji. Rozwój relacji z Bogiem pozwala nam stawać się lepszym i szlachetniejszym człowiekiem. Tak samo jest w przypadku każdej parafii. Bogu i naszym Przyjaciołom jesteśmy każdego dnia wdzięczni, że nasza parafia idzie w kierunku rozwoju. Dzięki naszemu proboszczowi i wszystkim zaangażowanym możemy obserwować dynamikę prac, dzięki którym parafia duchowo i wizualnie po prostu pięknieje i rozwija się. Po umocnieniu fundamentów, wykonaniu wszystkich niezbędnych prac związanych z osuszeniem murów, naprawą dachu, wypoziomowaniu posadzek, położeniem instalacji elektrycznych, tynkowaniem, ułożeniem chodników, wybudowaniu ogrodzenia, przychodzi czas na prace związane z wykończeniem wnętrza. Jest jeszcze wiele prac niezbędnych do wykonania. Mamy nadzieję, że z Bożą pomocą i Waszą Drodzy przyjaciele, dopniemy wszystko na ostatni guzik. O dalszych etapach będziemy dzielić się z Wami naszymi "sukcesami".

Kolejny etap naszej budowy

Czuwanie misyjne na Jasnej Górze

W dniach 15-16 lipca Przyjaciele Misji MSF spotkali się na Jasnej Górze na corocznym nocnym czuwaniu misyjnym. Z naszej parafii na to wydarzenie grupa 18 osób wraz z ks. Denisem wybrała się na to modlitewne spotkanie. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnej Drogi Krzyżowej na wałach jasnogórskiego sanktuarium, którą poprowadził diakon Herman z Madagaskaru. Na to spotkanie przybyło wielu sympatyków i przyjaciół misji. Byli również obecni misjonarze z różnych zagranicznych placówek misyjnych. Cieszymy się, że Mszy Świętej o północy przewodniczył nasz proboszcz ks. Denis. Był to piękny czas modlitwy i braterskiego spotkania.

Pielgrzymka do Medjugorje

W dniach 26 czerwca do 5 lipca ks. Denis, proboszcz parafii w Fanipolu wraz z grupą z Kościerzyny, udali się na pielgrzymkę do sanktuarium maryjnego w Medjugorje. Cała grupa pielgrzymów modliła się oczywiście w intencji wszystkich parafian w Fanipolu. Jedną z intencji była prośba o pomyślne zakończenie budowy kościoła parafialnego w Fanipolu. 

Odpust parafialny

W dniach 16 - 17 czerwca w naszej parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny odbył się u nas odpust parafialny. uroczystej mszy Świętej przewodniczył abp Józef Staniewski, metropolita Mińsko-Mohylewski. Po Mszy św., wszyscy spotkaliśmy się przy muzyce na kiermaszu i drobnym poczęstunku. 

Przygotowania do I-szej Komunii Świętej

W ostatnim czasie dzieci z naszej parafii w Fanipolu, przygotowywały się do przyjęcia po raz pierwszy Jezusa do serc. Wiadomo, że dla każdego młodego człowieka jest to wielkie wydarzenie. Zatem podczas licznych katechez przygotowywali się do tego pełnego już uczestnictwa we Mszy Świętej. Jednym z ostatnich etapów przygotowania był egzamin, który zdało sześcioro dzieci. Życzymy im obfitości Bożych Łask.

Zmartwychwstanie Pańskie

W dniu pamiątki Zmartwychwstania Pańskiego, życzymy wszystkim naszym przyjaciołom radosnego zdumienia Marii Magdaleny, która tamtego poranka pierwsza zobaczyła swego Mistrza. Życzymy wiary Jana Apostoła, który zobaczył pusty grób i uwierzył. Niech moc Zmartwychwstałego Chrystusa napełni Wasze serca, abyście mogli znaleźć radość Zmartwychwstania wszędzie tam, gdzie człowiek jej oczekuje.

Niech Bóg wynagrodzi za wszelkie gesty dobra dla naszej parafii, szczególnie w budowie naszego kościoła.
Z wyrazami wdzięczności parafianie z Fanipola wraz z księdzem Denisem MSF.

Niedziela Palmowa

Od Serca do Serca !

W dniach. od 5 - 8 marca, ks. proboszcz Denis prowadził rekolekcje wielkopostne w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bysinie koło Myślenic. Podczas tych dni skupienia modliliśmy się wspólnie o rozkwit wiary. Był to czas wytężonej modlitwy w intencji naszej budującej się parafii w Fanipolu. Bogu niech będą za ten piękny czas.

Opłatkowe spotkanie dzieci

2 stycznia 2023 roku odbyło się spotkanie opłatkowe dzieci i młodzieży z ks. biskupem Juriyem Kasabuckim. Nasza grupa z fani pola również wzięła udział w tym spotkaniu. Była to dobra okazja, aby poprzez rozważanie tajemnicy wcielenia Syna Bożego, opowiedziana przez tradycyjne jasełka, pogłębiła naszą miłość do Boga. Wspólne świętowanie, dzielenie się opłatkiem i  radość na twarzach wszystkich uczestników pomogła nam po raz kolejny doświadczyć tej pięknej atmosfery Bożego Narodzenia i wspólnoty Dzieci Bożych.

Boże Narodzenie w naszej parafii 

Wraz z budującym się kościołem w naszej parafii nie zapominamy, że Kościół składa z ludzi i tę żywą wspólnotę także trzeba budować i umacniać, co staramy się robić. Chciałbym podzielić się tym, że tego roku odbyły się rekolekcje „Lato z Bogiem” skierowane do dzieci i młodzieży z naszej parafii. Ogólna liczba uczestników to 26 dzieci od 9 do 18 roku życia oraz młodzież która pełniła, między innymi rolę animatorów i wychowawców. Głównym celem spotkania jest przeżycie wakacji w obecności Pana Boga, którego piękno i obecność dzieci odnajdują w bliźnich oraz w wielkości stworzenia. Intensywność modlitwy, codzienna Eucharystia, świadectwa, jak również gry, zabawy i wycieczki – stają się dla nich wielką duchową przygodą. Uczestnicy wakacji uświadamiają sobie wtedy sens swojego chrześcijańskiego powołania. Dziękuje Bogu i wszystkim którzy nas nieustannie wspierają.

11 września w naszej parafii rozpoczęliśmy nowy rok katechetyczny. Katecheza, to czas zdobywania nowej wiedzy, ale również dzielenia się wiarą. Podczas katechezy zdobywamy wiele informacji na temat Boga, Kościoła, ale każde spotkanie to dobra okazja do budowania wspólnoty oraz nawiązywania nowych znajomości. Korzystając z zajęć katechetycznych przygotowuje dzieci do sakramentów. W tym nowym roku katechetycznym około 20 dzieci zgłosiło się na zajęcia. Serce rośnie, żenasoa wspólnota nieustannie się rozwija. Chwała Panu za wszystko co nam daje.

W niedzielę 25 września, nasza wspólnota parafialna wzbogaciła się o pięciu nowych ministrantów. To oznaka, że nasza wspólnota parafialna nieustannie się rozwija. Wraz z budową kościoła parafialnego ma miejsce rozwój duchowy i personalny. Z całą pewnością ministranci, którzy mają szczególne zadanie i miejsce w liturgii, są zawsze wizytówką parafii. Tym bardziej cieszy nas fakt, że nasza ekipa ministrancka powiększyła się o kolejnych pięć osób. Po czasie przygotowań i formacji związanej z liturgią nadszedł czas obłóczyn, czyli przyjęcia stroju. Nowym ministrantom życzymy wielu Bożych łask i wytrwałości. Niech św. Rodzina z Nazaretu ich wspiera w codziennym życiu, a nade wszystko w służbie Bożej. 

Kiedy przychodzi czas adwentu, wtedy uświadamiamy sobie, że to czas wytężonej pracy duchowej. Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny w Kościele, ale ma nas także przygotować na szczególne Święta Bożego Narodzenia. W tym roku na zakończenie tego okresu cała wspólnota parafialna gromadziła się w naszej "tymczasowej" kaplicy, aby wspólnych naukach rekolekcyjnych. Bardzo cieszy nas fakt, że nasza wspólnota choć młoda, to bardzo licznie uczestniczyła w spotkaniach.

Adwentowe przygotowania

Jest moc !

Nowy rok katechetyczny

Wakacje z Bogiem

W ostatnim czasie prace budowlane nabrały dużego tempa w naszej parafii. Oprócz umocnienia i zabezpieczenia tynków, w zakres działań budowlano-remontowych weszły również: uzupełnienie ubytków tynkarskich, gruntowanie ścian przed malowaniem, które zaplanowane jest na przyszły rok. Na zewnątrz kościoła przygotowujemy teren pod ogrodzenie, które będzie miało za zadanie zabezpieczyć świątynię i wszystko dookoła niej. Także wokół ścian zewnętrznych budynku kościoła trwają prace nad tzw. opaską, która nie tylko pełni funkcję estetycznego wykończenia, ale zabezpiecza dolne partie budynku kościoła przed zachlapaniem, rozmywaniem w czasie opadów i kieruje spływ wody z elewacji z dala od budynku. Budowlańcy codziennie wykonują dużo drobnych prac remontowych, by nasz kościół jak najszybciej mógł przyjąć wiernych w swoje progi.
BÓG ZAPŁAĆ WSZYSTKIM, KTÓRZY NAS PODTRZYMUJA I WSPIERAJĄ! 

Prace idą pełną parą

Drodzy Przyjaciele naszej parafii w Fanipolu, pragniemy podzielić się naszą radością, wraz z budową naszego murowanego kościoła trwa również budowa żywej wspólnoty. Jak miło było uczestniczyć w przygotowaniach do Uroczystości Bożego Ciała, kiedy wszyscy byli zaangażowani w przygotowania ołtarzy na procesję eucharystyczną. Nawet nasi bracia i siostry z kościoła prawosławnego przynosili kwiaty i przyglądali się jak katolicy czczą swojego Pana. Zatem są dla nas wielką radością postępy nie tylko w budowie świątyni, ale również w formowaniu i zawiązywaniu się żywej wspólnoty Kościoła. Za wszelkie dobro, którego doświadczamy - Chwała Panu !

Uroczystość Bożego Ciała

W dniach 24 - 25 czerwca przy budującym się kościele, świętowaliśmy uroczystość odpustową ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Wierni bardzo oczekiwali tej uroczystości, co wyrażało się w przygotowaniach liturgii i całego otoczenia. Ozdobili kaplicę, w której sprawowana była piątkowa Msza św. Następnego dnia  wspólna modlitwa odbyła się na zewnątrz. W tych dniach oprócz części modlitewnej, mieliśmy okazję okazję posłuchać młodzieżowego zespołu muzycznego oraz skosztować przysmaków przygotowanych na tę okazję przez parafian. Wspólne świętowanie jeszcze bardziej umocniło naszą wspólnotę parafialną i jeszcze bardziej zmobilizowało do kontynuowania dalszych prac budowlanych naszego kościoła.

Uroczystości odpustowe.

Drodzy nasi Przyjaciele. W ostatnim czasie mamy całe mnóstwo prac do wykonania. Aby remont mógł dalej trwać, byśmy za jakiś czas mogli zobaczyć efekty naszych wspólnych wysiłków, musieliśmy opuścić nasz kościół. Po osuszeniu fundamentów, wnętrze naszego kościoła również wymaga wykonania wielu prac związanych z osuszeniem wnętrza, aby mogły zostać położone w najbliższym czasie tynki. Dlatego wielu parafian zaangażowało się w prace mające na celu wyniesienie wszystkich prowizorycznych ławek, ołtarza i dekoracji. Wyposażenie kościoła zostało na pewien czas wyniesione do salek, gdzie obecnie sprawujemy Eucharystię i wszystkie nabożeństwa. To prawda, że prac do wykonania jest jeszcze wiele, ale z Bożą pomocą i Waszym wsparciem idziemy do przodu. Bóg zapłać za wszelką okazaną nam pomoc.

Tymczasowa wyprowadzka

Trwały mocny fundament jest podstawą nie tylko naszych domów, kościołów i innych znanych budowli, ale również jest podstawą naszej wiary. Dla nas chrześcijan kamieniem węgielnym jest Chrystus, który uzdalnia nas do czynienia dobra. Chcemy czynić wszystko na Jego cześć i chwałę. Dlatego w ostatnim czasie udało nam się dotrzeć do fundamentów naszej piękniejącej świątyni, aby je osuszyć i ocieplić. Pracy było wiele, ale udało nam się to jakże ważne przedsięwzięcie wykonać. Za Waszą pomoc materialną i pracę wielu parafian przy wykonywaniu tych zadań pragnę wyrazić moje wielkie podziękowania.

Trwałe i mocne fundamenty

Boże Narodzenie

 

Czas Bożego Narodzenia, to piękne wydarzenie duchowe i radość z narodzenia Zbawiciela. Przez cały adwent nasza wspólnota parafialna przygotowywała się do dobrego przeżycia tego Święta. Wraz z naszym proboszczem, ks. Denisem poprzez modlitwę, katechezy i przygotowanie dekoracji naszej świątyni, mogliśmy czuć się jedną wspaniałą rodziną. Niech nowo narodzony Pan obdarza nas wszystkich potrzebnymi łaskami i darami.

Od Zakrystii

 

Nasi Kochani Przyjaciele!

Tak jak życie idzie do przodu, tak również i nasza młoda wspólnota parafialna powolnymi krokami, pracami zmienia się. W ostatnim czasie wiele czasu poświęciliśmy na to, aby nasz kościół parafialny stawał się miejscem, który będzie gromadził wiele rodzin, osób młodych i dzieci. Pragniemy, aby każdy w naszym kościele znalazł swoje miejsce. Ten proces upiększania naszej świątyni jest możliwy dzięki Wam i Waszej pomocy materialnej. Ostatnio udało nam się pomalować zakrystię. To w tym miejscu, mają miejsce przygotowania do każdej celebracji liturgicznej. Udało nam się już niemalże w całości zrobić wszystkie prace wykończeniowe. Prezentujemy Wam kilka zdjęć, aby przedstawić stan przed i po remoncie. Zostały też wykonane i już dostarczone meble, które czekają na montaż. Już niebawem przedstawimy Wam już w całości efekty wykonanej pracy. Za Wasze wsparcie jeszcze raz dziękujemy.  

Boże błogosławieństwo na nowy rok szkolny

 

Po tegorocznych wakacjach pozostały już tylko wspomnienia. Był to czas odpoczynku, odwiedzin najbliższych w rodzinie, wspólnych zabaw ze znajomymi. Wraz z kończącymi się wakacjami, rozpoczęliśmy kolejny etap naszej wędrówki z Bogiem. To od Niego wszystko pochodzi, tak wiele Jemu zawdzięczamy, że nie mogliśmy nie poprosić Go o błogosławieństwo nas, naszych rodzin i przyborów do nauki. Na niedzielnej Mszy św. ks. Denis, nasz proboszcz przygotował piękną liturgię, w którą również było zaangażowanych wiele dzieci naszej parafii. Wspólna modlitwa, śpiew tak bardzo jednoczą naszą "młodą" wspólnotę parafialną. Bogu niech będą dzięki za te dobra, które nam daje każdego dnia. A wszystkim dzieciom życzymy owocnej nauki w nowym roku szkolnym.

Nowy duch

 

Wczoraj w godzinach południowych uradowała się nasza wspólnota parafialna, gdyż dostarczono nam nowe materiały budowlane. W obecnym czasie kryzysu trudno znaleźć dostawcę. Dlatego tym bardziej radowały się nasze serca, gdyż to oznacza, że zamierzone cele będziemy mogli dalej realizować. Wielu parafian bez chwili zastanowienia przybyło, aby użyczyć rąk do pracy. Wierzymy, że z Bożą pomocą pójdą dalej nasze prace.

Prace w nowej parafii

 

Krótko po przybyciu nowego proboszcza prace nabrały tempa. Po wielu latach od rozpoczęcia budowy, z dużą werwą i nowymi siłami, parafianie wraz z nowym duszpasterzem przystąpili do dalszych działań, by nasza świątynia w Fanipolu została ukończona. Wierzymy, że z Bożą pomocą i wsparciem ludzi dobrej woli uda nam się w naszym kościele jeszcze przed zimą wykonać sporo prac. Wszystkim dobroczyńcom z całego serca dziękujemy.

Przeprowadzka do Fanipola

 

Od dnia 1 sierpnia 2021 roku Ks. Denis Szestakowicz MSF został mianowany proboszczem w naszej parafii w Fanipolu. Po wieloletniej pracy duszpasterskiej w Uzdzie, przyszedł dzień, w którym my parafianie możemy się cieszyć nowym proboszczem. Życzymy wielu Bożych łask i opieki Matki Bożej na nowej placówce. 

Aktualności i działania

Aktualności

Datki można wpłacać na konto:

 

Zgromadzenie Misjonarzy Świętej Rodziny Prowincja Polska

ul. Małoszyńska 27, PL - 60 - 176 POZNAŃ

 

BANK Pekao S.A. I Oddz. Poznań, ul. Św. Marcina 52/56

 

Nr konta:

66 1240 1747 1111 0000 1849 0138   (PLN)

PL71 1240 1747 1978 0000 1849 0154   (EUR)

 

Z dopiskiem - "Kościół - Fanipol"

SWIFT-CODE: PKOPPLPW