Datki można wpłacać na konto:

Zgromadzenie Misjonarzy Świętej Rodziny Prowincja Polska

ul. Małoszyńska 27, PL - 60 - 176 POZNAŃ

BANK Pekao S.A. I Oddz. Poznań, ul. Św. Marcina 52/56

Nr konta:

66 1240 1747 1111 0000 1849 0138   (PLN)

PL71 1240 1747 1978 0000 1849 0154   (EUR)

Z dopiskiem - "Kościół - Fanipol"

SWIFT-CODE: PKOPPLPW

Aktualności i działania

Przeprowadzka do Fanipola

Od dnia 1 sierpnia 2021 roku Ks. Denis Szestakowicz MSF został mianowany proboszczem w naszej parafii w Fanipolu. Po wieloletniej pracy duszpasterskiej w Uzdzie, przyszedł dzień, w którym my parafianie możemy się cieszyć nowym proboszczem. Życzymy wielu Bożych łask i opieki Matki Bożej na nowej placówce.

Prace w nowej parafii

Krótko po przybyciu nowego proboszcza prace nabrały tempa. Po wielu latach od rozpoczęcia budowy, z dużą werwą i nowymi siłami, parafianie wraz z nowym duszpasterzem przystąpili do dalszych działań, by nasza świątynia w Fanipolu została ukończona. Wierzymy, że z Bożą pomocą i wsparciem ludzi dobrej woli uda nam się w naszym kościele jeszcze przed zimą wykonać sporo prac. Wszystkim dobroczyńcom z całego serca dziękujemy.

Nowy duch

Wczoraj w godzinach południowych uradowała się nasza wspólnota parafialna, gdyż dostarczono nam nowe materiały budowlane. W obecnym czasie kryzysu trudno znaleźć dostawcę. Dlatego tym bardziej radowały się nasze serca, gdyż to oznacza, że zamierzone cele będziemy mogli dalej realizować. Wielu parafian bez chwili zastanowienia przybyło, aby użyczyć rąk do pracy. Wierzymy, że z Bożą pomocą pójdą dalej nasze prace.

Boże błogosławieństwo na nowy rok szkolny

Po tegorocznych wakacjach pozostały już tylko wspomnienia. Był to czas odpoczynku, odwiedzin najbliższych w rodzinie, wspólnych zabaw ze znajomymi. Wraz z kończącymi się wakacjami, rozpoczęliśmy kolejny etap naszej wędrówki z Bogiem. To od Niego wszystko pochodzi, tak wiele Jemu zawdzięczamy, że nie mogliśmy nie poprosić Go o błogosławieństwo nas, naszych rodzin i przyborów do nauki. Na niedzielnej Mszy św. ks. Denis, nasz proboszcz przygotował piękną liturgię, w którą również było zaangażowanych wiele dzieci naszej parafii. Wspólna modlitwa, śpiew tak bardzo jednoczą naszą "młodą" wspólnotę parafialną. Bogu niech będą dzięki za te dobra, które nam daje każdego dnia. A wszystkim dzieciom życzymy owocnej nauki w nowym roku szkolnym.

Od Zakrystii

Nasi Kochani Przyjaciele!

Tak jak życie idzie do przodu, tak również i nasza młoda wspólnota parafialna powolnymi krokami, pracami zmienia się. W ostatnim czasie wiele czasu poświęciliśmy na to, aby nasz kościół parafialny stawał się miejscem, który będzie gromadził wiele rodzin, osób młodych i dzieci. Pragniemy, aby każdy w naszym kościele znalazł swoje miejsce. Ten proces upiększania naszej świątyni jest możliwy dzięki Wam i Waszej pomocy materialnej. Ostatnio udało nam się pomalować zakrystię. To w tym miejscu, mają miejsce przygotowania do każdej celebracji liturgicznej. Udało nam się już niemalże w całości zrobić wszystkie prace wykończeniowe. Prezentujemy Wam kilka zdjęć, aby przedstawić stan przed i po remoncie. Zostały też wykonane i już dostarczone meble, które czekają na montaż. Już niebawem przedstawimy Wam już w całości efekty wykonanej pracy. Za Wasze wsparcie jeszcze raz dziękujemy.

Boże Narodzenie

Czas Bożego Narodzenia, to piękne wydarzenie duchowe i radość z narodzenia Zbawiciela. Przez cały adwent nasza wspólnota parafialna przygotowywała się do dobrego przeżycia tego Święta. Wraz z naszym proboszczem, ks. Denisem poprzez modlitwę, katechezy i przygotowanie dekoracji naszej świątyni, mogliśmy czuć się jedną wspaniałą rodziną. Niech nowo narodzony Pan obdarza nas wszystkich potrzebnymi łaskami i darami.