Datki można wpłacać na konto:

Zgromadzenie Misjonarzy Świętej Rodziny Prowincja Polska

ul. Małoszyńska 27, PL - 60 - 176 POZNAŃ

BANK PKO I Oddz. Poznań, ul. Św. Marcina 52/56

Nr konta:

66 1240 1747 1111 0000 1849 0138   (PLN)

71 1240 1747 1978 0000 1849 0154   (EUR)

Z dopiskiem - "Kościół - Fanipol"

Aktualności i działania

Przeprowadzka do Fanipola

Od dnia 1 sierpnia 2021 roku Ks. Denis Szestakowicz MSF został mianowany proboszczem w naszej parafii w Fanipolu. Po wieloletniej pracy duszpasterskiej w Uzdzie, przyszedł dzień, w którym my parafianie możemy się cieszyć nowym proboszczem. Życzymy wielu Bożych łask i opieki Matki Bożej na nowej placówce.

Prace w nowej parafii

Krótko po przybyciu nowego proboszcza prace nabrały tempa. Po wielu latach od rozpoczęcia budowy, z dużą werwą i nowymi siłami, parafianie wraz z nowym duszpasterzem przystąpili do dalszych działań, by nasza świątynia w Fanipolu została ukończona. Wierzymy, że z Bożą pomocą i wsparciem ludzi dobrej woli uda nam się w naszym kościele jeszcze przed zimą wykonać sporo prac. Wszystkim dobroczyńcom z całego serca dziękujemy.

Nowy duch

Wczoraj w godzinach południowych uradowała się nasza wspólnota parafialna, gdyż dostarczono nam nowe materiały budowlane. W obecnym czasie kryzysu trudno znaleźć dostawcę. Dlatego tym bardziej radowały się nasze serca, gdyż to oznacza, że zamierzone cele będziemy mogli dalej realizować. Wielu parafian bez chwili zastanowienia przybyło, aby użyczyć rąk do pracy. Wierzymy, że z Bożą pomocą pójdą dalej nasze prace.

Boże błogosławieństwo na nowy rok szkolny

Po tegorocznych wakacjach pozostały już tylko wspomnienia. Był to czas odpoczynku, odwiedzin najbliższych w rodzinie, wspólnych zabaw ze znajomymi. Wraz z kończącymi się wakacjami, rozpoczęliśmy kolejny etap naszej wędrówki z Bogiem. To od Niego wszystko pochodzi, tak wiele Jemu zawdzięczamy, że nie mogliśmy nie poprosić Go o błogosławieństwo nas, naszych rodzin i przyborów do nauki. Na niedzielnej Mszy św. ks. Denis, nasz proboszcz przygotował piękną liturgię, w którą również było zaangażowanych wiele dzieci naszej parafii. Wspólna modlitwa, śpiew tak bardzo jednoczą naszą "młodą" wspólnotę parafialną. Bogu niech będą dzięki za te dobra, które nam daje każdego dnia. A wszystkim dzieciom życzymy owocnej nauki w nowym roku szkolnym.